Hiç Bir Bahane Devletin Bekasından Öncelikli Değildir!

Bu tür bir saldırı bir de İstiklal Savaşı’nda karşımıza çıkmıştı.

Yunanlılar müttefiklerin maşası olarak Anadolu’ya saldırtılmıştı. Bizans’ın varisiydi ya! Başta İngilizler olmak üzere, o günlerin dünya güçleri Yunan’ın ardına saklanmış bekliyor, silah ve mühimmatça destekliyorlardu. Kuva-yı Milliye güçlerine ise “isyancı eşkıya” muamelesi yapıyorlardı.
Millî Mücadele’ye destek verebilecek dost cenahları çarpışmalardan uzak tutmak adına da bir kara propaganda yürütüyorlar, Kuva-yı Milliye’nin destekçilerini parçalamaya ağırlık veriyorlardı.
*
Bugünkü tabloda da benzer bir taktik izleniyor.
Milli kuvvetlerimizin moral ve halk desteğini zayıflatma adına ne lazımsa yapılıyor. Devletin savunma hamleleri, optimum siyeset gütme ihtiyacı idraklerden uzak tutuluyor, isyancıların söylemiyle konu iktidara indirgenmek suretiyle siyasi muhalefetin vatansever kitleleri bu savaşın dışında tutuluyor, konu PKK stratejisini destekleme mahiyetine büründürülüyor.
Almanya, İngiltere, ABD’nin Neo-Con cenahı açıkça resmî müttefik oluş sebebiyle; İran, İsrail, Ermenistan gibi ülkeler ise maliyeti yüksek bir açık hesaplaşmayı göze almak yerine PKK sırtından saldırıyorlar, Türkiye’nin kan kaybını arttırmaya çalışıyorlar. Orta-Doğu’da söz almaya hazırlanan Türkiye’ye bir kırmızı çizgi koymanın derdiyle, ilerde muhtemel bir açık mücadele öncesinde, bütün ilişkilerini ve içerdeki medya, ideolojik unsurlar, terör grupları vs.yi birleştirerek hareketlendiriyorlar.
*
Mütereddit memleketsever muhaliflere ise mütemadiyen HDP ağzıyla Cumhurbaşkanı’nı hedef tahtasına koyuyorlar. Kafa karıştırma adına şeytanın aklına gelmesi muhal tuzak ve ittifaklar, yolsuzluk bahaneleri son raddeye kadar kullanılıyor. Kafası karışık gayr-ı memnunlar zahiren doğru görünümlü bahanelerle hareketsizleştiriliyor, duyarsızlaştırılıyor!
Yolsuzluk gerekçesi öyle yoğunlukla gündemde tutuluyor ki, vatanın bölünme ihtimali birçok kimsenin şiddetini idrak edemeyeceği basitliğe indirgeniyor, sıradanlaştırılıyor…
*
Hangi hırsızlığın maliyeti daha şimdiden ortaya çıkan kayıplarla ölçülebilir?
Devletsizliğin ne demek olduğu, mülteci salgınlarıyla apaçıkken, bu muhalefet duyuşundan, öğretilmiş öfkelerinden yakalanıp düşmana desteğe angaje edilmiş veya uyuşturulmuş zihinlerin giderek düşmanla işbirliğine savrulmaması şarttır.
Çünki bu dahî mümkün!
İnanılır gibi değil ama, milliyetçi(!) birçok kimse hala olayı particilik çerçevesinde konuşuyorlar! Bu halin devamını sağlamak adına da sağ-sol-mason-dinci muhalif medyalarda aynı ortak dilin ısrarla kullanıldığını şaşkınlıkla görür olduk.
Bu durumun en kısa zamanda toparlanması gerekir.
Milli beka davası söz konusu olduğu an, gerekirse yeni bir Takrir-i Sükun düzenlemesi yapılabilir. Olayın yayılmasını ve reaksiyonların istismarını önlemek şarttır. Meselenin bir sıradan iktidar-muhalefet yarışı olmaktan çıktığının görülmesi ve tedbir geliştirilmesi lazımdır.
*
Şahsen bu satırların yazarı da iktidarın zihniyetine ve yöntemlerine en kıyasıya tenkidler yöneltme ihtiyacında birisidir. Ancak burada tenkidin temelde düşmanın işini kolaylaştıracağını da apaçık görüyor!
Lazım başkadır, elzem başka!
Elzem olan milli birlik ve devletin bakasıdır!
Muhalefet lüzumu bu hayatî ihtiyacın yanında önemini kaybetmiştir!
Eğer bir iktidar alternatifiniz yoksa “ehven-i şer” tercih edilir!
Cumhurbaşkanı’nı indirsek yerine kim gelsin? Cevabı olmayan bir soru!
Diğer muhalif siyasi görüşlerden herhangi birisinin salim bir istikbal vaadi var mı? Yok!
O halde!?
O halde artık bir Cumhurbaşkanı muhalefetinin vereceği tek sonuç, PKK’nın elini rahatlatmaksa, burada bütün rezervler tehir edilecektir kardeşim. Herkes devletinin yanında durmak zorundadır.
Fırtınaya tutulmuş bir gemide, “Kaptan hırsız! Gelin gemiyi batıralım!” mı denir, bir güvenli limana varalım hele mi?
“Maaşım az madem batsın bu dünya” denemez! Devletin zaafları var diye onu gözden çıkarmak cinnettir. Şehidlerimiz maaş için mi can veriyorlar?
Veya yepyeni bir postmodern NATO darbesi mi talep edeceğiz?

Allah hepimize en kısa zamanda feraset ve akl-ı selim ihsan eyleye…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s