Damlalar – 543

“Arkadaş: Amaç belli, İslam’ı dövmek. Benim de kurgu olarak bulmaya çalıştığım şey o. Hz. Peygamber’i dövmek isteyenlere O nasıl bir karşılık verdi ve biz bu tavırdan bugüne nasıl bir çıkarım yapabiliriz? Yoksa bu çıkarım mümkün değil mi?
Sait Başer: Kirliligi apaçık bir konuyu Hz. Peygamber’i merkeze alarak konuşmak, acizane: “Valla ben yapmadım abi!” makamındaymış gibi geliyor bana.
Adam daha genel bir katliam icin gerekçe hazırlıyor. Bu kaçıncı? Düpedüz oyunun teşhiri yapılmalı. Lakin gene de o iğrenç oyundan vaz geçmeyecekler. Bu da gayet net maalesef.
Arkadaş:: Ona şüphe yok. İsimler farklı; Firavun, Ebu Cehil, Yezid. ama rol tanımı aynı. “Valla ben yapmadım” demek doğru bir strateji değil. Bu oyunun teşhiri yapılmalı ama strateji ne olmalı?
Sait Başer: Sanıyorum bu “oyun” da Yahudi kafasından çıkıyor. Hristiyan dünyasını İslam’ın üzerine kışkırtmayı esas alan bir genel strateji gibi geliyor bana. İsrail bölgedeki sıkıntıyı bütün Avrupa ve Amerikaya yönelik bir tehdit algısına çevirerek, “Orta-Doğu’ya sindirme seferberliği yaptırmak mı istiyor acaba?” diyorum.”
Bakın dünya medyası naklen yayın yapıyor. Medyanın kimin kontrolü altında olduğunu biliyoruz. Milyonlarca müslüman katledilirken neredeydi bunlar? Asıl operasyon bu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s