Bu Vahşetin Fidanlığı Neresidir?!..

Her şerde bir takım hayırlar da saklı!

İyi ki IŞİD diye bir ucube zuhur etti.

Bizim, 30 seneden beri, binbir yolu deneyerek anlatmaya çabaladığımız “Türk Müslümanlığı” vâkıasına koro hâlinde itiraz eden şimdiki iktidar yanlısı merkezler ayılmıştır inşaallah!

Türk Müslümanlığı’ndan söz açtığımız vakit bize “Yahudi uşağı”, “Amerikan sosyal- psikoloji laboratuarlarında hazırlanmış bir tezin sözcüsü” demekte tereddüt göstermeyen köşe yazarı müsülmancı “abicikler”, koooccaman prof. titrli ukalalarımız uyanmıştır umarım.

Buyurun bir örnek kayıt:
http://www.youtube.com/watch?v=Xxuj23sSjuI

Şimdi, doğrudan doğruya Başbakan’ın ağzından dökülen “İmam Maturidî, Hoca Ahmed Yesevî çizgisi” ile meselesi olanlar, gitsin Sn. Ahmet Davutoğlu’ndan hesap sorsunlar artık.

IŞİD mensupları arasında bir araştırma yapılabilse; acaba aralarında Yesevî anlayışında, Halvetî, Mevlevî, Rıfaî, Uşşakî… yani Türk Müslümanlığı mekteplerinden gelme kimse çıkar mı? Yahut bir de Eş’arî-Halidî- Müceddidî – Selefî çizgiye mensup, oradan hız alıp o sefalet ordusunda nefer olan var mı?

Bundan 20 – 30 sene evvel adam gibi bir müzakereye yanaşmaktansa, hakikate saygı yerine “mevzi muhafaza savaşı” veren o zevât-ı kerîheye de kına yakmak düşsün. O vakitler aleyhimizde tezvirat çeviren o kerihler, şimdi en üst parti görevlerinde: “Başbakan’ın ne kadar isabet buyurduğu”nu anlatıyorlar suratları kızarmadan, hatalarını kabullenmeden, bizimle helalleşmek zaruretine eyvallah etmeden…

Bu tıynetin dinine de ahlâkına da itibar etmeden evvel bir test imkanı olsaydı keşke!

Başbakan da nasıl bir “kumpasçı” karakterle çevrili olduğunu bilseydi!

Tabii, burada “dost muhitler”imizin sessizliğinin yıllardır bizi ne kadar yaraladığını söylemezsem de eksik bırakmış olurum. Kendi hukuklarını savunmaya çalışan bir kardeşlerine dönük “görmeme, göstermeme, hakkını teslim etmeme” konusundaki ittifak kadar yaralayıcı bir şey bilmiyorum. Adam bir “ce!” der, bir omuz verir!

O zaman bu sonuçtan şikayet etmeye hakkımız var mı?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s